Czytaj uważnie!

Czytaj uważnie regulamin portali randkowy
Regulaminy to nasza słabość. Nie ważne, czy zakładamy profil na jakimś portalu, podpisujemy umowę, czy instalujemy oprogramowanie, czytanie regulaminów nie jest wpisane w nasz nawyk i w zasadzie niewiele osób w ogóle czyta regulamin. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie. Należałoby przede wszystkim zacząć od umów. Tutaj regulaminy czytamy coraz częściej, bo jednak chodzi o jakieś opląty. W innych przypadkach, gdzie opląty nie istnieją, regulaminy są mniej istotne. W istocie okazuje się, że owy regulamin zawiera informację, która informuje nas, że w pewnym momencie należy uiścić opłatę.


Płatne czy bezpłatne?
Chociaż takie dzianie na szkodę klienta jest nielegalne, firmy mające swoje strony, na których świadczone są pewne usługi wydają się nie zwracać na to uwagę. Warto przede wszystkim zwracać uwagę na portale randkowe, a w zasadzie ich regulaminy. Wyróżnia się portale randkowe płatne, gdzie informacja o płatnościach podawana jest jeszcze przed logowaniem, portale bezpłatne w 100% oraz pozornie bezpłatne portale randkowe z zawiłym regulaminem. Ponieważ nie czytamy, nie wiemy jak to wygląda. Czasem na szczęście w porę zorientujemy się, że trzeba coś opłacić. W niektórych jednak stosuje się opłatę w formie smsa. Nie chodzi o jednorazową wiadomość. Zwykle polega to na tym, że my wysyłamy smsa z hasłem i potem dostajemy wiadomość zwrotną z hasłem.

Tym samym aktywujemy cały łańcuszek wiadomości pt.: znaleźliśmy twoją miłość. Wydaje nam się, że takie smsy są bezpłatne i to zwykły spam. Oczywiście czasem jest w tym trochę prawdy, ale w rzeczywistości za takie smsy zawsze płacimy. Jak widać warto czytać regulaminy portali randkowych i każdych innych, na które się rejestrujemy? W innym wypadku, albo okaże się że dostajemy na maile pogróżki informujące nas, że jak nie zapłacimy to sprawa wyląduje w sądzie, albo bardzo duży rachunek telefoniczny, od którego może rozboleć nas głowa.